Warto wiedzieć

Składając wniosek o kredyt mieszkaniowy nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że kredyt zostanie przyznany. Nawet najlepiej przygotowane wnioski mogą zostać odrzucone. Przyczyn odrzucenia wniosku o kredyt mieszkaniowy jest naprawdę wiele. Istnieje jednak kilka najczęstszych powodów, dla których banki wolą nie udzielać kredytu.

Czytaj więcej

Kredyty hipoteczne są najtańszymi produktami  spośród wszystkich rodzajów kredytów. Jak sama nazwa wskazuje ich zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Co można skredytować za ich pomocą? Jak przygotować się do zaciągnięcia takiego kredytu?

Czytaj więcej

Decydując się na zakup mieszkania w kredycie warto zastosować sprawdzoną kolejność. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych komplikacji a cały proces przebiegnie sprawnie i bezstresowo. Podpowiadamy krok po kroku.

Czytaj więcej

Kosztorys budowlany jest dokumentem obrazującym etapy realizacji inwestycji budowlanej. Potrzebny jest przede wszystkim do oszacowania przybliżonych kosztów budowy, a co za tym idzie do określenia sumy pieniędzy, którą będziemy musieli przeznaczyć na realizację inwestycji.

Czytaj więcej

Problem z niską zdolnością kredytową dotyka bardzo często młodych ludzi, którzy są na początku swojej kariery zawodowej i ich dochody nie są wysokie. Ale nie tylko ich. Nawet osoby zarabiające dużo, ale posiadające już inne zobowiązania (kredyty, karty kredytowe) mogą mieć kłopot ze zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie.

Czytaj więcej

Decyzja kredytowa to deklaracja banku o możliwości udzielenia kredytu. Wydawana jest po analizie dokumentacji dotyczącej sytuacji finansowej kredytobiorcy, jak i przedmiotu finansowania oraz zabezpieczeń kredytu. Czy zawsze jest wiążąca?

Czytaj więcej

Program Mieszkanie do Młodych, podobnie jak wcześniejszy Rodzina na Swoim zakłada limity cenowe mieszkań, w których należy się zmieścić, aby skorzystać z dofinansowania. Poniżej stawki obowiązujące w I kwartale 2014 r. Uzależnione są od lokalizacji nieruchomości. Najwyższe limity obowiązują w miastach wojewódzkich.

Czytaj więcej

TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc
Top