Kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy jest najtańszym produktem kredytowym. Marża takiego kredytu waha się w przedziale od 0,7% do 3%. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości kupowanej lub innej, którą kredytobiorca posiada. Zabezpieczeniem może być również nieruchomość tzw. osoby trzeciej, która nie przystępuje do kredytu, a jedynie użycza kredytobiorcy hipoteki.

Okres kredytowania to przeciętnie 30 lat, choć w niektórych bankach może on wynosić nawet 40 lat. Kredyt przeznaczony na cele mieszkaniowe może być udzielony w ratach równych lub w systemie rat malejących. 

Kredyt mieszkaniowy może być przeznaczony na:

  • zakup mieszkania lub domu,
  • zakup działki budowlanej,
  • remont mieszkania lub domu,
  • spłatę innego kredytu mieszkaniowego (refinansowanie kredytu),
  • wykup mieszkania.


Kalkulator zdolności kredytowej - sprawdź na jaki kredyt Cię stać


Aktualnie w Polsce dostępne są kredyty w następujących walutach: PLN, EUR, USD, CHF, SEK, NOK oraz GBP. Warto dodać, że od 1 lipca 2014 kredytobiorcy mogą uzyskać kredyt tylko w walucie, w której uzyskują dochody.

Kredyty mieszkaniowe cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie koszty obsługi w porównaniu do innych kredytów. Decydując się na zakup mieszkania lub domu, budowę czy remont warto skorzystać właśnie z tej formy finansowania nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy w swojej ofercie posiadają wszystkie liczące się banki uniwersalne działające w Polsce. Przyznanie kredytu wiąże się ze spełnieniem wymogów stawianych przez banki: posiadania tzw. zdolności kredytowej oraz odpowiedniego wkładu własnego. Przyznanie kredyt w zależności od banku trwa od kilku dni do nawet miesiąca. 

Wypłata środków z kredytu przelewana jest na konto zbywcy (sprzedającego), a w przypadku remontu lub budowy domu na konto kredytobiorcy.TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc

Jak wybrać
kredyt hipoteczny?

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Eksperta Hiponet.pl

Dowiedz się więcej
Top