Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy umożliwia wyliczenie różnych parametrów kredytu: wysokości raty, kosztów kredytu, zmiany kosztów w przypadku nadpłaty kredytu lub jego całkowitej wcześniejszej spłaty.

Aby uzyskać rzetelne wyniki należy podać podstawowe parametry kredytu, takie jak: okres kredytowania, oprocentowanie nominalne kredytu oraz kwotę kredytu, która nas interesuje.

Niektóre kalkulatory kredytowe są w stanie wygenerować harmonogram spłaty kredytu w całym okresie kredytowania. Dzięki temu użytkownik od razu wie, jak będą wyglądały raty kredytu za rok, 5 czy 30 lat. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w sytuacji, kiedy decydujemy się na kredyt w tzw. systemie rat malejących. Wygenerowany przez kalkulator harmonogram spłat dokładnie pokaże nam, jak będą zmieniały się (malały) raty kredytu wraz z upływem czasu.

Dzięki kalkulatorom kredytowym istnieje też możliwość sprawdzenia co składa się na ratę kredytu. Ile w danej racie spłacamy odsetek, a ile kapitału (pożyczonej kwoty kredytu).

Kalkulator kredytowy jest bardzo przydatnym narzędziem, które daje możliwość poznania wysokości raty i dopasowania jej do możliwości naszego budżetu domowego. Zmieniając kwotę kredytu lub okres kredytowania możemy dopasować ratę kredytu do naszych możliwości finansowych. 

Im dłużysz okres kredytowania tym niższa rata. Im wyższa kwota kredytu tym bardzie rata wzrasta. Na oprocentowanie kredytu kredytobiorca ma znikomy wpływ. Jest to parametr, który praktycznie zależy tylko od oferty banku.

Zaawansowany kalkulator kredytowy często zintegrowany jest z porównywarką, dzięki czemu od razu jest w stanie nie tylko wyliczyć koszty kredytu i raty, ale także porównać oferty kredytowe dostępne w poszczególnych bankach.

TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc

Jak wybrać
kredyt hipoteczny?

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Eksperta Hiponet.pl

Dowiedz się więcej
Top