Kredyt hipoteczny na mieszkanie

Data publikacji:

Decydując się na zakup mieszkania w kredycie warto zastosować sprawdzoną kolejność. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych komplikacji a cały proces przebiegnie sprawnie i bezstresowo. Podpowiadamy krok po kroku.


kredyt hipoteczny, doradca kredytowy, umowa kredytowa

Spotkanie z doradcą kredytowym

Bez względu czy sprawę kredytu będziemy załatwiać bezpośrednio w banku czy u doradcy finansowego – warto przed zakupem porozmawiać z doradcą. Doświadczony doradca kredytowy powie nam czy mamy szansę na kredyt, na jaką kwotę możemy liczyć i z jakimi kosztami musimy się liczyć. Mając pewność, na jaki kredyt hipoteczny nas stać będzie łatwiej szukać wymarzonego mieszkania. Bez tego kroku może się okazać, że będziemy szukać wśród mieszkań wartych na przykład 400.000 złotych. Później okaże się, że maksymalny kredyt, który możemy uzyskać to kwota 200.000 złotych.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie

Znalezienie mieszkania

Teraz możemy spokojnie poszukać interesującej nas nieruchomości. Gd znajdziemy wymarzone M, warto uzyskać od sprzedającego maksymalną ilość dokumentów, a zwłaszcza: akt własności i numer księgi wieczystej. 

Na tym etapie również warto skonsultować się z doradcą kredytowym. Sprawdzi, czy w księdze wieczystej nie ma żadnych niepokojących wpisów czy obciążeń. Warto to zrobić tym bardziej, jeżeli nie korzystamy z usług biura nieruchomości i nie znamy osoby, która jest w stanie sprawdzić stan prawny mieszkania. Na tym etapie doradca doprecyzuje nam też, jakie dokumenty dotyczące nieruchomości będzie wymagał bank do kredytu hipotecznego.


Kalkulator zdolności kredytowej - sprawdź


Wniosek kredytowy, umowa kredytowa

Jeżeli wszystko dotychczas przebiegło prawidłowo, możemy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Czas rozpatrzenia wniosku i przygotowanie umowy kredytowej  różni się w poszczególnych bankach. Na wszystkie formalności musimy liczyć od 2 do 4-6 tygodni. Sugerujemy, żeby w umowie przedwstępnej bezpiecznie dać sobie czas 6 tygodni na podpisanie końcowego aktu notarialnego przenoszącego własność.

TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc
Top