Koniec środków z Programu MDM na 2017

Data publikacji:

Kończą się powoli środki, o które kredytobiorcy zainteresowani dopłatami w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych mogli się ubiegać od początku stycznia br. Banki, choć jeszcze nie wszystkie, wstrzymują przyjmowanie wniosków.

Koniec środków z Programu MDM na 2017

Poszczególne banki przestają przyjmować już wnioski o kredyty hipoteczne MDM. Jako pierwszy zdecydował się BZ WBK. Wniosku nie można też już złożyć w innych bankach: Eurobanku, Pekao, Raiffeisen Banku. Z kolei Bank PKO BP w dniu dzisiejszym przyjmuje wnioski tylko do godziny 13:00.

W dalszym ciągu wnioskować można w następujących bankach:

  • Alior Bank,
  • BGŻ BNP Paribas,
  • Deutsche Bank PBC,
  • Getin Noble Bank,
  • Bank Millennium.


Z puli prawie 350 mln złotych dostępnych od stycznia 2017 mogły korzystać osoby, które nie zdążyły ze złożeniem wniosku w 2016 roku. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku większość ekspertów i doradców kredytowych uważała, że środków wystarczy najwyżej do drugiej połowy lutego. Dla przypomnienia środki z MDM 2016 skończyły się 15 marca 2016. 

Teraz można było zaobserwować dużo większe zainteresowanie dopłatami MDM, dlatego też większość sądziła, że pieniądze na dopłaty skończą się w lutym. Niestety, nikt nie przewidział, aż tak dużego zainteresowania Programem MDM. W ciągu zaledwie 2 tygodni 2017 roku środki praktycznie są już wykorzystane.


TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc
Top