Kredyty hipoteczne – najniższe marże

Data publikacji:

Które banki proponują najtańsze kredyty hipoteczne, z najniższą marżą? Eksperci Hiponet.pl sprawdzili oferty i przygotowali ranking na koniec lutego 2016.


Kredyty hipoteczne – najniższe marże

Szukając najlepszej oferty wśród kredytów hipotecznych zostały sprawdzone banki pod kątem najniższej możliwej do uzyskania marży kredytu. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie kredytu hipotecznego to nie jedyny koszt, dlatego też w zestawieniu zostały podane inne najważniejsze koszty kredytu.

Często w przypadku kredytów hipotecznych niska marża okupiona jest wyższymi kosztami startowymi: prowizją lub ubezpieczeniami. Ale to nie reguła, można na rynku znaleźć niską marżę połączoną z niskimi opłatami za przyznanie kredytu.

Ranking kredytów hipotecznych luty 2016 – najniższe marże


Bank

Wysokość marży

Warunki dodatkowe

BGŻ

1,6%

Kredyt na okres maksymalnie 10 lat, dotyczy nieruchomości kupowanych na rynku pierwotnym z wkładem własnym 20%, prowizja z tyt. przyznania kredytu 0-1%

BZWBK

1,35%

Oferta dla wybranych deweloperów, prowizja z tyt. przyznania kredytu 3,5%, dodatkowo brak opłaty za wcześniejszą spłatę oraz 0 złotych za wycenę

ING

1,65%

Dla osób do 35 roku życia, wkład własny 20%, prowizja 1,65% oraz ubezpieczenie na życie na 3 lata

PKO BP

1,5%

1,1% (w pierwszym roku)

Dla kredytów powyżej 200 tys. i wkładzie własnym 50%, oferta z ubezpieczeniem 3,25% kwoty kredytu i kontem z wpływami 5 tys.


Kredyty Hipoteczne – pozostałe oferty

Kredytobiorcy chcący uzyskać kredyt z minimalnym wkładem własnym (10%) i na najczęściej wybierany okres kredytowania, tj. 30 lat muszą liczyć się z marżami na poziomie 1,9% – 2,7%. Średnia marża takich kredytów hipotecznych oscyluje jednak w granicach 2,1% – 2,2%. Dla kredytu w wysokości 250.000 złotych trzeba się liczyć z miesięczną ratą w wysokości 1.180 złotych.

Podsumowując: kredyty hipoteczne potrafią znacząco różnić się w poszczególnych bankach. Najniższe marże często wiążą się z wysokimi kosztami początkowymi. Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych rekompensuje wyższe koszty początkowe pod warunkiem, że kredyt będziemy spłacali 10-12 lat. Jeżeli zamierzamy go spłacić szybciej lub znacząco nadpłacać, nie zawsze warto szukać najniższego oprocentowania. Często bowiem, kredyty hipoteczne wyżej oprocentowane, ale z niskimi kosztami za ich przyznanie będzie korzystniejszym rozwiązaniem.


TOP 3 - Kredyty Hipoteczne

Kredyt na kwotę 270 000 zł na okres 30 lat

  1. PKO BP 823 zł / mc
  2. Deutsche Bank 834 zł / mc
  3. Pekao SA 861 zł / mc
Top